Üye Girişi

Basın


Basın Açıklamaları

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’nın Genel Sekreteri Savaş Malkoç Oldu

Türkiye ilaç endüstrisinin öncü ve köklü kuruluşu İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) yönetiminde görev değişiklikleri yapıldı. Bu kapsamda İEİS Genel Sekreterliği görevine Savaş Malkoç atandı.

Genel Sekreterlik görevine 1 Ekim 2020 tarihinde başlayan Savaş Malkoç bu görev öncesinde en son Ticaret Bakanlığı’nda Risk Yönetimi, Tasfiye ve Döner Sermaye Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı. 

Savaş Malkoç

1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitiren Savaş Malkoç, 1996 yılında T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdürlüğünde Dış Ticaret Uzman Yardımcısı olarak iş hayatına başladı ve 2006 yılına kadar Dış Ticaret Uzmanı ve Şube Müdürü olarak görev yaptı.

2000 yılında ABD Illinois Üniversitesinde başladığı Ekonomi Politikaları (MS) konusundaki yüksek lisans programını 2002 yılında tamamladı.

2006-2009 yılları arasında Ticaret Müşaviri olarak T.C. Budapeşte Büyükelçiliği’nde çalıştı. 2009-2011 yılları arasında T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü; 2011-2013 yılları arasında Daire Başkanlığı görevini yürüttü.

2013 yılının Ekim ayında T.C. Ekonomi Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına Daire Başkanı olarak atandı ve buradaki görevinin ardından 2018 yılının Ekim ayında T.C. Ticaret Bakanlığında Bakan Yardımcısı Danışmanı olarak görev aldı. 10 Ocak 2019 tarihinde ise T.C. Ticaret Bakanlığı Risk Yönetimi, Tasfiye ve Döner Sermaye Genel Müdürü görevine atandı.

Muhtelif dergilerde çeşitli meslekli makaleleri yayımlanan Savaş MALKOÇ evli bir kız çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.  

 

09.10.2020