Üye Girişi

Basın


Basın Açıklamaları

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’nın desteğiyle düzenlenen Bilimsel Etkileşme Semineri kapsamında Farmakologlar Erzurum’da buluştu

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS), Prof. Dr. A. Oğuz Kayaalp anısına Türkiye Farmakoloji Derneği tarafından düzenlenen ‘23. Prof. Dr. Alaeddin Akçasu Farmakoloji Eğitiminde Kuşaklararası Bilimsel Etkileşme Semineri’ne destek vererek ilaç endüstrisine ve İEİS’e büyük katkılar sağlamış olan ve 2013 yılında vefat eden bilim camiasının ve ilaç sektörünün iki çok önemli duayenini andı.

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) desteğiyle Türk Farmakoloji Derneği’nin (TFD) düzenlediği seminer, 17-19 Mart 2014 tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştirildi. Program bu yıl 3 Ekim 2013 tarihinde hayatını kaybeden TFD kurucu üyesi ve eski başkanı Prof. Dr. A. Oğuz Kayaalp anısına düzenlendi.

Seminerde konuşma yapan İEİS Genel Sekreter Yardımcısı Ecz. Halil Tunç Köksal, şunları söyledi: “Farmakoloji alanında bilimsel araştırmalara ve etkinliklere öncülük eden Türk Farmakoloji Derneği’ni desteklemekten mutluluk duyuyoruz. İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası olarak bilim ve sanayi işbirliğini ve bu işbirliğinin gelişmesi için yapılan çalışmaları önemsiyoruz. 23 yıldır kesintisiz sürdürülen Farmakoloji Eğitiminde Kuşaklararası Bilimsel Etkileşme Seminerleri Programları, üniversite sanayi işbirliğinde önemli bir örnek teşkil ediyor. Farmakoloji alanında çalışan akademisyenleri biraraya getiren bu platform, farmakoloji alanında önemli bilimsel çalışmalara ve paylaşımlara ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliğin içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Bilim camiamızın ve ilaç sektörümüzün iki duayeni, Sendikamız Bilim Kurulu eski üyesi Prof. Dr. Alaeddin Akçasu ile Bilim Kurulu eski üyemiz ve Tanıtım İlkeleri Denetleme Kurulu eski Başkanımız Prof. Dr. S. Oğuz Kayaalp’i bu vesileyle bir kez daha rahmetle anıyoruz.”

 

21.03.2014