Üye Girişi

Basın


Basın Açıklamaları

İEİS, Dünya Eşdeğer İlaç Endüstrisini ağırlamaya hazırlanıyor

Avrupa Eşdeğer İlaç Birliği’nin 13. Yıllık Konferansı ve Genel Kurulu
Haziran 2007’de İstanbul’da gerçekleşecek.

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’nın (İEİS) üye olduğu Avrupa Eşdeğer İlaç Birliği’nin (EGA) 13. Yıllık Konferansı ve Genel Kurulu, 14-15 Haziran 2007 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Eşdeğer ilaç endüstrisindeki gelişmelerin paylaşılması ve ülke ilaç endüstrileri arasındaki ilişkilerin kuvvetlendirilmesi amacıyla her yıl farklı bir Avrupa ülkesinde gerçekleştirilen toplantı, sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirecek. Toplantının bu sene İstanbul’da yapılacak olması, Türkiye eşdeğer ilaç endüstrisinin dünyada tanınması ve konunun Türkiye’nin gündemine taşınması açısından büyük önem taşıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İEİS Genel Sekreteri Turgut Tokgöz, “EGA’nın 2007 yıllık toplantısının İstanbul’da yapılması için büyük çaba gösterdik. Dünya ilaç endüstrisi temsilcilerinin yanı sıra yabancı basının da katılacağı toplantının, güçlü ve uluslararası standartlardaki eşdeğer ilaç endüstrimizin uluslararası platformda daha çok tanınmasına ve ihracat potansiyelimizin hayata geçmesine büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Toplantı katılımcılarını İstanbul’da en iyi şekilde ağırlayarak ülkemizi daha yakından tanımalarını sağlayacağız.” dedi.

EGA’nın 2006 yılı Eylül ayında Budapeşte’de gerçekleştirdiği 12. Yıllık Konferansı ve Genel Kurulu’na da katılan Tokgöz, toplantıda Türkiye eşdeğer ilaç endüstrisinin mevcut durumunu, gelişimini ve İEİS’in 2006 yılında başlattığı Eşdeğer İlaç Kampanyası’nı anlatmıştı.

Avrupa Eşdeğer İlaç Birliği (EGA)

1993 yılında, Avrupa eşdeğer ilaç endüstrisinin resmi temsilcisi olarak Brüksel’de kuruldu. Birlik, doğrudan ve ulusal eşdeğer ilaç örgütleri aracılığıyla 900’ün üzerinde ilaç firmasını temsil ediyor ve Avrupa ülkelerindeki eşdeğer ilaç politikalarının şekillenmesinde önemli rol oynuyor.

İnternet sitesi:
www.egagenerics.com
 

07.05.2007