Üye Girişi

Basın


Basın Açıklamaları

Bülent Eczacıbaşı onuruna anlamlı gece

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’nda (İEİS) 2000 yılından bu yana sürdürdüğü başkanlık görevini Nisan ayında devreden ve “Onur Başkanı” seçilen Bülent Eczacıbaşı şerefine, sektörün firma ve mesleki kuruluş temsilcilerinin katıldığı bir gece düzenlendi. Divan Kuruçeşme’de gerçekleştirilen gecede Bülent Eczacıbaşı’na, İEİS tarafından özel olarak hazırlatılan “Hygieia’nın Kasesi” (eczacılığın meslek sembolü) heykelciği sunuldu.

Heykelciği İEİS Başkanı Nezih Barut ve İEİS Onur Başkanı Kaya Turgut’un elinden alan Bülent Eczacıbaşı, “onur başkanı” ünvanının kendisini son derece duygulandırdığını ifade ederek, “2000 yılının Mart ayında başlayan sendika başkanlığım süresince, kırk küsur yıllık köklü bir sektör kuruluşunu temsil etmekten ve endüstrimizin gelişimi için çaba göstermekten büyük kıvanç duydum. Değerli çalışma arkadaşlarımın bana layık gördükleri ‘onur başkanlığı’ sıfatını da daima gururla taşıyacağım” dedi.

İlaç endüstrisinin gelişmesi yönünde atılan adımlara öncülük eden ve sektörün daha iyi çalışma koşullarına erişmesi gayreti içinde çalışmalarını sürdüren İEİS’in başarılarının artarak devam edeceğine inandığını belirten Bülent Eczacıbaşı, şunları söyledi:

“İEİS’in yeni yönetiminin, başta Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nezih Barut ve değerli yönetim kurulu üyeleri olmak üzere, sektörün gelişimi için gereken dinamizm ve güce sahip olduklarına eminim. Meslektaşlarıma, kendilerini bekleyen zorlu yolda başarılar diliyorum.”

Nezih Barut: “Bülent Eczacıbaşı Türk sanayisinin gurur kaynaklarından biridir”

İEİS Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut ise gecede yaptığı konuşmada, Bülent Eczacıbaşı’nın yalnız Türk ilaç endüstrisinin değil, Türk sanayisinin gelişimine kıymetli katkılar sağlamış ve sağlamaya devam eden öncü bir ailenin üyesi olduğunu ifade ederek, görevde bulunduğu sekiz yıl boyunca gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ve sektöre yaptığı katkılar nedeniyle kendisine şükranlarını sunduğunu açıkladı. Nezih Barut şöyle devam etti:

“Sayın Bülent Eczacıbaşı ile sendikamız yönetim kurulunda büyük bir uyum içinde çalışma şansı yakaladık. Kendisi, aynı sektörde hizmet vermekten gurur duyduğum, bilgilendiğim ve feyz aldığım bir işadamıdır. Bülent Bey, sadece ilaç sektöründe değil farklı alanlarda yeniliklere imza atmış çok değerli bir sanayici, babası Nejat Eczacıbaşı’ndan aldığı mirası çok daha ileri noktalara taşımış bir liderdir. Bülent Eczacıbaşı ile aynı amaca hizmet etmek, birlikte zaman paylaşmak eşi bulunmaz bir kıymettir, iş hayatı için de çok değerli bir öğretidir.”

Bülent Eczacıbaşı’nın pek çok ilkin öncülüğünü yapan bir işadamı olduğunu da sözlerine ekleyen Nezih Barut; “Sayın Bülent Eczacıbaşı vizyoner kişiliği, etik değerlere bağlılığı, nezaketi, duruşu ve örnek liderlik tarzı ile yalnızca bizim değil, Türk sanayisinin gurur kaynaklarından biridir. Ülkemizin aydınlık geleceğini inşa edecek genç nesillerin, genç girişimcilerin örnek alacağı isimler arasında yerini almış bir şahsiyettir” dedi.
 

30.05.2008